Blog by Cigl

285 letů

572 280 km

Víkend v Kalifornii – tenkrát v Hollywoodu

Hollywood, kempující bezdomovci a plápolající americký sen.

Kalendář, státní svátek a prodlouženej víkend. Spolu s letenkama za babku ideální recept na prodlouženej květnovej víkend.

Nebudu lhát, radši bych se viděl v Asii, ale ceny letenek na východ momentálně nejsou něco, nad čím by člověk zajásal, a tak vzal člověk s vděkem itinerář do Kalifornie s vidinou sluníčka a hezkého počasí. Jenže americký sen není jen to, co člověk vidí v televizi a tak se nějaký představy musí brát s rezervou.

Duo Los Angeles a San Fransisco představovalo druhý největší americký město, kde jsem byl jen na letišti a města s ikonou v podobě Golden Gate, kde to moc dobře znám a rád se vlastně na něj nedám dopustit. 

I proto byla má pozornost upnutá hlavně k prvnímu jmenovanému, a co si budeme, i s lehkými obavami. Ikony z časopisů jako Hollywood nebo Beverly Hills jsou sice asi fajn, na druhou stranu živly ulic v LA dodávají zase trochu jiný kolorit. Bezdomovci stanující hned u chodníku slávy v Hollywoodu, zdrogovaní spoluobčané, nepořádek, smrad…zkrátka paleta barev a vůní to byla vskutku pestrá. Všudypřítomná pohoda se nekonala a člověk vezme zavděk cestu na letiště. Na druhou stranu si myslím, že se najdou i tací, kteří si v tom najdou svoje a bude se jim to i díky atrakcím typu Universal Studios hodně líbit. Na pohodové večerní procházky ulicemi LA však zapomeňte v každém případě.

I proto bylo posléze San Francisco něco jako balzám na nervy a aspoň trochu Americe vylepšilo dojem. Každopádně víkendovej výletík dle mého gusta.

Přelet Grónska
Santa Monica
Santa Monica
Santa Monica
Santa Monica
Santa Monica
Hollywood
Walt Disney Concert Hall
Malibu
Golden Gate
Golden Gate
Golden Gate